Zubní laboratoř pro pacienty z Plzně, Plzeňského kraje a celé ČR

Přirozeně zdravé zuby mají okouzlující účinek na každého člověka!

Přednosti celokeramiky:

  • Estetika a biokompatibilita (100 % snášenlivost)
  • Žádné vedlejší účinky s jinými dentálními materiály
  • Dobrá snášenlivost a vnímavost teplých vlivů 
  • Téměř dokonalá imitace přirozeného zubu

Nejste jako každý jiný, proč by měla být vaše zubní náhrada jako každá jiná.

Dnešní prostředky nám umožňují, přirozeně imitovat zub. Rádi vám představíme rozmanité možnosti zubní medicíny a zubní techniky. Společně s vaším ošetřujícím Vám rádi pomůžeme se správnou volbou.

Individuálně vytvořená zubní náhrada je srovnatelná s přirozenými zuby.

Reprodukce přirozených zubů v jejich kráse a jedinečnosti vyžaduje vysokou míru zkušeností, uměleckého nadání a zručnosti. Díky moderním technologiím a vysokému pracovnímu nasazení se nám daří dosáhnout přirozené kopie.

Výběr barvy u pacienta

Určením barvy u pacienta probíhá v zubní laboratoři při standardizovaném osvětlení zkušeným zubním technikem. Není žádná druhá šance pro první dojem.

Informace pro pacienty o možnostech materiálového provedení zubních náhrad.

Dnešní možnosti materiálového provedení zubních náhrad jsou rozmanité, tak jako v jiných oborech. Dobrá zpráva je, že dnes již disponujeme materiály schopnými přirozeně imitovat zuby a dásně. Ta špatná zpráva je, že náš pojišťovací system na špičkové materiály a provedení přispívá jen částečně nebo vůbec.Naše laboratoř používá, jak standardní materiály. Vykazující především funkčnost. Tak až ty nejlepší dostupné materiály, které jsou vysoce funkční, tak i velmi estetické. Zde je stručné vysvětlení o možnostech provedení zubních náhrad. Jestliže budete váhat s výběrem provedení kontaktujte nás nebo vašeho lékaře.Rozdělení je provedeno zjednodušeně z důvodu srozumitelnosti:

Metalokeramika

podklad kov, povrch keramika, individuální provedení, použito až 11 materiálů zn.: VITA - Německo, Ivoclar Vivadent - Lichtnštejnsko. Ukázky vrstvení metalokeramiky v sekci GALERIE Metalokeramika označeno B.

S počtem materiálů se zvětšují estetické výsledky. Vysoký počet materiálů je však náročný na míře zkušeností, uměleckém nadání a zručnosti technika. To znamená více je lépe, náročnější výroba, ale větší přirozenost zubní náhrady.

ZIRKONDIOXID

Použití u fixních náhrad vyžadující vysokou pevnost a přitom nepřítomnost kovu.

TELESKOPICKÉ KORUNKY

Zjednodušeně řečeno korunka v korunce.Doporučuji se nejdříve podívat do sekce GALERIE Teleskopické korunky.Jak fungují- frikce díky paraleritě korunek.

Tření paralerních ploch vytváří frikci a díky tomu náhrada drží v ústech.Další velkou výhodou je, že vpřípadě ztráty pilířového zubu se provede drobná úprava náhrady a náhrada slouží dál.

Celokeramika

presovaná, korunka je tvořena pouze keramikou. Ivoclar Vivadent IPS E.max Press nebo IPS E.max Press Multi- v současné době jeden z nejestetičtějších materiálů a tato značka vykazuje nejvyšší hodnoty pevnosti. I zde je odstupňování dle náročnosti výroby. Provedení z jedné hmoty,nebo vrstvené.Novinkou je vytvoření korunky z jednoho kusu materiálu,ale i přesto provedení hrany zubu světlejší a těla zubu tmavší. 

CELKOVOVÉ NÁHRADY ZÁSUVNÉ SPOJE

tato část je značně obsáhlá z důvodu, způsobu jakým se náhrady fixují do úst. Naše laboratoř jako jedna z mála nabízí veškeré moderní možnosti kotvení.Doporučuji sekce GALERIE Zásuvné spoje.

  • Žádejte o radu nás nebo vašeho lékaře.

  • Možnosti provedení – tělo náhrady (růžová část)

  • Provedení  – vysoce nadstandardní pryskyřice, jedna z nejprestižnějších zn.na trhu: CANDULOR – Švýcarsko

  • Možnost použití nadstandardní pryskyřičných zubů, které vykazují vlastnosti přirozeného zubu.